Dlaczego warto postawić na edukacyjne zabawki dla dzieci

Rozwój dziecka to szybki i dynamiczny proces. Każdemu rodzicowi zależy, aby przebiegał on prawidłowo. Sposób spędzania czasu wolnego przez malucha ma olbrzymi wpływ na jego rozwój i późniejsze hobby. Edukacja połączona z zabawą to najlepszy sposób, aby wszechstronnie wpłynąć na swoją pociechę. Rynek jest pełen różnorodnych zabawek dla dzieci, jednak warto je odpowiednio dobrać pod kątem wieku i zainteresowań potomka.

Edukacyjne zabawki dla maluchów

Rozwój dziecka odbywa się od momentu jego przyjścia na świat, warto więc wspierać go odpowiednimi zabawkami. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się gryzaki na wyżynające ząbki oraz grzechotki dla rozwijających się zmysłów. Przydatne będą również kostki manipulacyjne oraz maty edukacyjne, które pełne są piszczałek, grzechotem, wypustek i różnorodnych struktur. W tym okresie zabawki służą głównie stymulacji zmysłów.

Roczne dziecko spokojnie poradzi sobie już z sorterami na kształty oraz prostymi układankami. W tym okresie przydać się mogą pchacze i jeździki, ponieważ maluch zacznie stawiać swoje pierwsze kroki i się przemieszczać.

Zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym

W przedszkolach dzieci nieustannie uczą się przez zabawę. Są jeszcze zbyt małe, aby potrafiły na dłużej skupić uwagę i przyswoić wiedzę teoretyczną, dlatego edukacyjne zabawki dla dzieci są tutaj nieocenionym wsparciem. W tym okresie zabawki pełnią już rolę pomocy dydaktycznych. Pojawiają się tutaj pierwsze liczydła lub drewniane literki do układania wyrazów. Przydać się również mogą bardziej zaawansowane kolorowanki lub pierwsze karty pracy.

Akcesoria do zabawy dla starszaków

Starszaki to dzieci, które chodzą do klas 1-3 szkół podstawowych. Potrafią dłużej skupić uwagę niż przedszkolaki, przez co powoli zaczynają przyswajać wiedzę teoretyczną. Zabawki dla dzieci w tym wieku to zwykle bardziej za awansowe i skomplikowane formy zabawek dla przedszkolaków. W obecnych czasach dzieci w tym wieku wprowadzane są już w obszar nowych technologii np. automatyki i robotyki. Często wykorzystywane są również różnorodne modele konstrukcyjne lub roboty.