Drewniane zabawki dla dzieci – nowa moda czy powrót klasyki

W ostatnich czasach drewniane zabawki dla dzieci cieszą się niesłabnącą popularnością. Wpisują się w ekologiczny nurt, przez co są bezpiecznie zarówno dla planety, jak i dla użytkowników. Dodatkowo są wytrzymałe i minimalistyczne, co stanowi przyjemną odmianę przy grających i ruszających się zabawkach na baterie. Kiedyś asortyment drewnianych zabawek dla dzieci był dość skromny, obecnie sklepowe półki uginają się pod ich naporem.

Edukacyjne zabawki drewniane

W kategorii edukacyjnej znaleźć można przede wszystkim różnorodne sortery i układanki, które wymagają odpowiedniego dopasowania kształtów do miejsca ich przeznaczenia. Pojawiają się również labirynty logiczne, które polegają na przesuwaniu drewnianych elementów po rurce i dotarciu do odpowiedniego celu. Dla nieco starszych dzieci dostępne są również liczydła w różnych formach oraz drewniane literki do ćwiczenia alfabetu.

Drewniane instrumenty muzyczne

W tej kategorii znajdują się estetycznie wykonane instrumenty muzyczne, które będą odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Postawić można na drewniany tamburynek, czy też minimalistyczne marakasy. Ciekawą opcją są cymbałki i mini-pianina, które zapoznają dziecko z różnymi wysokościami dźwięków. Starsze dzieci mogą również nauczyć sie grać proste melodyjki. Dla małych melomanów można wybrać również drewniane flety lub trąbki.

Drewniany pojazdy

Różnego rodzaju pojazdy, jeździki czy rowerki drewniane nie odstają w żadnym stopniu od swoich plastikowych odpowiedników. Dla swojej pociechy możesz wybrać małe samochodziki, którymi może bawić się, jeżdżąc po dywanie lub drewnianym torze wyścigowym. Jeśli natomiast dziecko woli jeździć samemu, warto postawić na klasyczne, drewniane rowerki biegowe. 

Domki dla lalek w wersji drewnianej

Może Twoja pociecha woli zabawić się w budowlańca lub dekoratora wnętrz? Dobrym wyborem będą wtedy drewniane domki dla lalek. Dostępne są w różnych odsłonach i wielkościach, więc każde dziecko znajdziesz coś dla siebie. Zakupić można dodatkowo drewniane mebelki, które dopełnią wyposażenie.